PROJEKTAS BALTIJOS LANKŲ JAUTIENA
Aukštos kokybės jautienas gamyba iš karvių žindenių bandų Baltijos šalyse

Veislės

BGB produkcijai parenkamos veislės turi būti pritaikytos atitinkamam klimatui, galvijai turi būti šeriami stambiaisiais pašarais, taikant karvių žindenių gyvulininkystės principus. Veislės
pasirinkimas priklauso nuo fermos veiklos intensyvumo ir kiekvienoje fermoje tiekiamo pašaro kokybės.

Atkreipkite dėmesį į šias rekomendacijas dėl BGB galvijų motinų:
Didelis privalumas, jei karvės lengvai atsiveda jauniklius, o jų primilžis geras. Tinkami yra Angusų, Aubrakų, Šveicarijos rudųjų (šveicariškas mėsinis tipas), Šarolė, Herefordų, Limuzinų, Salerių, Simentalių ir Tirolio pilkųjų veislių, bei šių veislių mišrūnai galvijai.

Veislinio patino veislės pasirinkimas labai priklauso nuo fermos veiklos intensyvumo. Didelį dėmesį reikia skirti veislinio patino raumeningumui.

BGB galvijai turi būti kilę iš grynaveislio mėsinio galvijo veislinio patino, kuris yra sertifikuotas oficialioje mėsinių galvijų kilmės knygoje.

BGB galvijų motinos turi būti bent F1 kryžminės mėsinių galvijų veislės.

Galutinė produkcija – BGB galvijų ir jų motinų kilmę registruoja atsakinga šalies institucija (Kooperatinė bendrovė BALTIC CATTLE ar kita).

Galvijų veislės išvedamos perkeliant embrioną ir tos, kurios yra kilusios iš Belgų mėlynųjų bulių nėra tinkamos BGB. Tokios galvijienos negalima tiekti į rinką su BGB ženklu.